prodloužení řas

Permanentní prodloužení řas metodou “řasa na řasu” je jednou z technik v prodlužování řas. Jedná se o metodu “klasik”, při které se lepí  jedna řasa umělá na jednu řasu přírodní. Nejde tedy o techniku “volume”, při které se lepí na jednu řasu přírodní trs řas umělých.

Umělé řasy jsou vyrobeny z lehkého hypoalergenního syntetického materiálu. Při lepení používám speciální medikální adhesivo – lepidlo černé barvy. Vaše řasy dále rostou dle svého přirozeného cyklu i s řasou umělou. Spojení přírodní řasy s řasou umělou je neznatelné a pevné. Vy sama můžete podpořit kvalitu spojení při dodržení několika kroků, viz níže: Péče o umělé řasy. 

Řasy se doplňují dle individuální potřeby každé 3 až 4 týdny, aby byl vzhled stále perfektní. Doplněním se rozumí úprava odrostlých řas, odstranění uvolněných  a nalepení nových řas.

Permanentní řasy mohou být ideálním řešením  pro zvláštní příležitosti, jako jsou svatby, oslavy, plesy či fotografování. 

Hlavní výhodou zůstává to, že se již nebudete muset každý den líčit řasenkou. Probudíte se s krásnými řasami, jste v každé situaci stále upravená.

APLIKACE

První aplikace trvá 2 až 2,5 hodiny. Po celou dobu ležíte na lehátku se zavřenýma očima. Příprava trvá cca 10 – 15 minut: nejprve řasy omyji a  vysuším, nalepím podložky pod oči a připravím řasy na lepení. Na každé oko se aplikuje 100 až 150 řas. Velmi záleží na hustotě řas zákaznice. Řasy se aplikují 1 – 2 mm od pokožky, takže je vůbec neucítíte. Při správné aplikaci dodržující postup “řasa na řasu” nemůže dojít k poškození Vašich řas. Přírodní řasy se přirozeně obnovují v průběhu 30 – 90 dnů a prodloužená umělá řasa vypadne spolu s přírodní.

Pracuji s kosmetickým materiálem značek  Emporio Lashes, Smart Lashes a Lashes PRO, schválenými Státním zdravotním ústavem v Praze.
Řasy používám kašmírové a nano  v délce 6 – 15 mm v zakřivení typu C a D. Kašmírové řasy jsou jedny z nejlehčích a také nejpoužívanějších umělých řas, jsou speciálně tvarované pro lepší přilnutí a delší trvanlivost – v  průřezu mají tvar ležaté osmičky. Nano řasy  jsou ještě lehčí než kašmírové a mají jinou strukturu – jsou porézní, takže přiléhají celým svým povrchem k řase přírodní. V případě zájmu lze také aplikovat kamínky Swarovski.

 

PÉČE NEJEN O UMĚLÉ ŘASY

Před aplikací:

V předvečer aplikace je třeba řasy odlíčit a omýt mýdlovou vodou. V den aplikace je důležité nepoužívat líčidla a krém v okolí očí nanášet velmi opatrně, aby nedošlo k zamaštění řas. Nevhodné jsou také kontaktní čočky, které je potřeba předem vyjmout.

Po aplikaci:

Prvních 48 hodin po aplikaci je naprosto nejdůležitějších pro správné vytvrzení lepidla. Pobyt ve vlhku dokáže narušit a zeslabit účinky lepidla. Vyhněte se páře a namáčení očí. Důležité je také nelíčit si oči a při aplikaci krému být opatrná, aby nedošlo k potřísnění řas krémem – tuk pozvolna rozpouští lepidlo.

Po 48 hodinách můžete řasy namáčet. Řasy každý den jemně pročesávejte kartáčkem k tomu určeným. Pokud bude potřeba použít řasenku, např. když už jsou umělé řasy hodně vypadané, použijte řasenku určenou na prodloužené řasy. Řasenku i make-up v okolí očí odličujte opět přípravkem bez olejnaté složky. Já doporučuji přípravky na bázi pěny spolu se štětečkem na odlíčení nebo vlhčené odličovací tamponky. Určitě bych se vyhnula klasickým odličovacím tamponům, které obsahují vlákna bavlny. Tato vlákna se moc ráda zamotávají mezi řasy a spolu s očním sekretem vytváří nehezké a nepříjemné hrudky.

Nepoužívejte voděodolnou řasenku ani vyživující  bezbarvou řasenku. Řasy nebarvěte ani nepoužívejte kleštičky na řasy.

Vše potřebné k péči o prodloužené řasy je možné zakoupit v salonu.

ODSTRANĚNNÍ UMĚLÝCH ŘAS

Mluvíme zde o cíleném mechanickém odstranění umělých řas od řas přírodních pomocí speciálního přípravku, tzv. removeru. Remover je chemická látka, která rozpouští lepidlo. Tato procedura je oproti přirozenému odrůstání a vypadávání řas náročnější pro folikuly – kořenové váčky, proto je potřeba ji dělat velmi jemně a pomalu. 

Na podporu růstu řas, nejen po odstranění řas umělých,  můžete užívat vitamíny, např. B-komplex, panthenol, betakaroten a vitamín E.

Další možností je potírání řas ricinovým olejem pomocí kartáčku na řasy a nebo aplikování růstového séra ke kořínkům řas, tj. do míst, kde se při líčení kreslí oční linka.  Séra jsou díky svému složení vhodná pro každou ženu, která si přeje mít své řasy delší, pevnější a sytěji zabarvené. Především jsou posíleny kořenové váčky – folikuly, ze kterých vyrůstají řasy delší a jsou v nich i lépe zakotvené. To vše díky přísunu vitamínů a prokrvení, zcela bez hormonů a léčiv.

Sérum, které Vám mohu v salonku nabídnout obsahuje tyto složky:

  • BIO peptidy – hlavní účinná látka (látka bílkovinné povahy)
  • vitamíny A, C, E – vyživují řasy i oční okolí
  • ženšenový výtažek – prokrvuje pokožku a folikuly řas

ZE ŽIVOTA ŘAS

Pro začátek je dobré vědět, že primárním účelem řas je ochrana oka před nečistotami z okolí (prach, hmyz aj.) a zabraňují tak jeho poškození. Na zdravém horním víčku máme přibližně 80 – 150 řas, na spodním je to méně, asi 70 – 80 řas – je to velmi individuální. Denně každému z nás vypadne 1 – 5 řas. Řasy samozřejmě dorůstají. Jejich růstový cyklus má 3 fáze a trvá přibližně 90 dní.

Anagenní fáze – růstová – dochází k růstu asi o 1,6 mm každý den a trvá asi 45 dní. Průměrně se v této fázi nachází 40% našich řas.

Katagenní fáze – přechodná – dochází k zastavení růstu a trvá okolo 30 dnů. Pokud je řasa v této fázi vytrhnuta, nezačne růst hned nová, protože folikul (kořenový váček) čeká na dokončení této fáze.

Telogenní fáze – klidová – dochází k pozvolnému uvolňování, přirozenému vypadnutí řasy a současnému růstu řasy nové.