prodloužení řas

Permanentní prodloužení a zhuštění řas metodou “řasa na řasu” je revoluční technika v prodlužování řas. Propůjčí Vám dlouhé, husté a neodolatelné řasy, které působí zcela přirozeně.

Nejde o tradiční umělé řasy s lepícím proužkem. Jedná se o jednotlivé řasy vyrobené z lehkého hypoalergenního materiálu. Jsou lepeny speciálním medikálním adhesivem (lepidlem) černé barvy jednotlivě řasa umělá na řasu přírodní. Spojení je tedy neznatelné a pevné. Vaše řasy dále rostou dle svého přirozeného cyklu i s řasou umělou.

Řasy se doplňují dle individuální potřeby každé 3 až 4 týdny, aby byl vzhled stále perfektní. Doplnění se rozumí korekce, úprava odrostlých řas a doplnění novými řasami, když Vám na oku zůstala alespoň polovina řas z původní aplikace.

Permanentní řasy mohou být ideálním řešením  pro zvláštní příležitosti, jako jsou svatby, oslavy, plesy či fotografování.

Hlavní výhodou zůstává to, že se již nebudete muset každý den líčit řasenkou. Probudíte se s krásnými a hustými řasami. Jste v každé situaci stále upravená.

APLIKACE

První aplikace trvá 2 hodiny. Po celou dobu ležíte na lehátku se zavřenýma očima. Na každé oko se aplikuje asi 100 řas. Záleží také na hustotě řas zákaznice. Řasy se aplikují 1 – 2 mm od pokožky, takže je vůbec neucítíte. Při správné aplikaci dodržující postup “řasa na řasu” nemůže dojít k poškození Vašich řas. Přírodní řasy se přirozeně obnovují v průběhu 30 – 90 dnů a prodloužená umělá řasa vypadne spolu s přírodní.

Pracuji s kosmetickým materiálem značek  Emporio Lashes a  Smart Lashes schválenými Státním zdravotním ústavem v Praze.
Používám kašmírové extra černé řasy v délce 7 – 14 mm v zakřivení typu C. Kašmírové řasy jsou jedny z nejlehčích umělých řas, jsou speciálně tvarované pro lepší přilnutí a delší trvanlivost – v  průřezu mají tvar ležaté osmičky. V případě zájmu lze také aplikovat kamínky Swarovski.

POKYNY PRO ZÁKAZNICE

V předvečer aplikace je třeba řasy odlíčit a omýt mýdlovou vodou.V den aplikace je důležité nepoužívat líčidla a krém v okolí očí nanášet velmi opatrně, aby nedošlo k zamaštění řas. Nevhodné jsou také kontaktní čočky, které je potřeba předem vyjmout.

Péče o prodloužené řasy:
Prvních 24 – 48 hodin po aplikaci je naprosto nejdůležitějších pro správné spojení lepidla a prodloužených řas. Pobyt ve velkém teple a vlhku může narušit a zeslabit účinky lepidla. Vyhněte se jakékoliv páře – koupel, bazén, sauna.

Řasy (spíše konečky) každý den jemně pročesávejte speciálním kartáčkem a vyhněte se při tom spojům, kde je lepidlo.

Nepoužívejte voděodolnou řasenku ani výživnou bezbarvou řasenku a také odličovače, které obsahují olej, tzv. dvousložkové (mohlo by dojít k oslabení lepidla).

Pokud se přece jen budete chtít líčit, použijte řasenku určenou na prodloužené řasy a nanášejte pouze na konečky prodloužených řas. Řasenku odličujte opět přípravkem bez olejnaté složky. Existují velmi šetrná odličovadla na bázi pěny. Já doporučuji nepoužívat odličovací tampony, ale kartáčky určené k odlíčení umělých řas. Na odlíčení oční linky je dobré použít vatovou tyčinku.

Prodloužené řasy se nesmí barvit ani používat kleštičky na řasy – umělé řasy jsou již natočeny a toto natočení přetrvává. Pro delší trvanlivost a lesk je možné použít speciální fixační roztok.

Vše potřebné k péči o prodloužené řasy je možné zakoupit u mně v salonu.

ZE ŽIVOTA ŘAS

Pro začátek je dobré vědět, že primárním účelem řas je ochrana oka před nečistotami z okolí (prach, hmyz) a zabraňují tak jeho poškození. Na zdravém horním víčku máme přibližně 80 – 150 řas. Na spodním je to méně, 70 – 80 řas. Denně každému z nás vypadne 1 – 5 řas. Řasy samozřejmě dorůstají. Růstový cyklus má 3 fáze:

Anagenní fáze – růstová – dochází k růstu aso o 1,6 mm každý den a trvá 30 – 45 dní. Průměrně se v této fázi nachází 40% našich řas.

Katagenní fáze – přechodná – dochází k zastavení růstu a trvá okolo 2 – 3 týdnů. Pokud je řasa v této fázi vytrhnuta, nezačne růst hned nová, protože folikul (kořenový váček) čeká na dokončení této fáze.

Telogenní fáze – klidová – dochází k přirozenému vypadnutí řasy a začátku růstu řasy nové.

 

PRODLOUŽENÉ ŘASY PO SUNDÁNÍ

Mluvíme zde o cíleném mechanickém odstraňování umělých řas od řas přírodních pomocí speciálního přípravku. Tato procedura je velmi náročná pro folikuly (kořenové váčky) oproti přirozenému odrůstání řas za současného vypadání včetně řas umělých. 

Po tomto mechanickém sundání se může stát, že Vám vypadnou i některé z Vašich přírodních řas a proto je nutná jejich důkladná regenerace a péče o ně. V takovém případě je nutné doplnit řadu vitamínů, které podpoří jejich růst. Především B-komplex, panthenol, betakaroten a vitamín E.

Další možností jsou séra pro zhuštění a růst. Séra jsou díky svému složení vhodná pro každou ženu, nejen jako regenerace po sundání permanentních řas.

Sérum, které Vám mohu v salonku nabídnout obsahuje tyto složky:

  • BIOpeptidy – hlavní účinná látka (látka bílkovinné povahy)
  • vitamíny A, C, E – vyživují řasy i oční okolí
  • ženšenový výtažek – prokrvuje pokožku a folikuly řas

Růstový cyklus řas nijak nenarušuje, pouze ho prodlouží. Je zcela bez hormonů a léčiv.