wellness kosmetika

Hydratační ošetření

Dopřejte si intenzivní péči v kosmetickém ošetření, jež má díky kyselině hyaluronové a kolagenu silný liftingový a vrásky vyplňující účinek. Pečuji v něm o Vaši tvář, krk i dekolt.

Ošetření je vhodné pro ženy i muže s citlivou pletí, dehydrovanou nebo unavenou. Kolagen spolu s kyselinou hyaluronovou pleť sjednocují, zklidňují, zlepšují hydrataci a především její elasticitu.

Hydratační ošetření je součástí Hydratační péče, Liftingové péče a Epilačního ošetření.

Bylinné ošetření

Vyzkoušejte sílu a hebkost současně v čistě rostlinných přípravcích. Během ošetření Vaší pleti nabídnu to nejlepší z přírody. Dopřejeme ji třetihorní termální vodu, téměř 20 léčivých bylin, arganový olej, mandlový olej, kyselinu jantarovou a mnoho dalších výživných látek.

Ošetření je vhodné pro ženy i muže, jež upřednostňují přípravky s vůní bylin, které dokáží pleť vyživit, zklidnit a hlavně podpořit její přirozenou regeneraci.

Bylinné ošetření je součástí Bylinné péče a Relaxační péče.

 

Masáže

Ke kosmetické péči v salonu neodmyslitelně patří také kosmetické masáže. Masáž obličeje má ze všech masáží největší relaxační účinky a je tím nejpříjemnějším úkonem v kosmetice.

Uvolňující masáž obličeje

Je to kratičká masáž, ale i přes to velmi efektivní pro unavenou tvář. Hladivý začátek masáže se pozvolna mění ve velmi příjemné hnětení kůže, přecházející v bodovou masáž tváře. Vhodná je i pro muže. Tato masáž je součástí Bylinné péče.

Klasická masáž obličeje, krku a dekoltu

Masáž je tvořena několika kroky různé intenzity. Využívá se zde techniky, která je specifická citlivým sklouzáváním, třením, poštipy, poklepy a hlazením. Postupně dochází k příjemnému prokrvení obličejového svalstva a následnému uvolnění těla i mysli. Součástí masáže je také masáž ušních boltců, bodová masáž obličeje a vlasové části hlavy s následným uvolněním šíje. Tato masáž je součástí Relaxační péče.

Manuální lifting obličeje, krku a dekoltu

Toto je manuální metoda pro zpevnění a vyhlazení pleti s ihned viditelným účinkem. Masáž se po hladivém úvodu provádí nejprve na jedné polovině tváře a pak na druhé. Manuální lifting velmi efektivně působí na kůži a podkoží obličeje, vyhlazuje pleť, detoxikuje a především obnovuje tok lymfy. Součástí masáže je také masáž ušních boltců, bodová masáž tváře a vlasové části hlavy s následným uvolněním šíje. Tato masáž je součástí Liftingové péče.

 

Epilace nití

Epilace nití neboli threading je technika, která je velmi rozšířena na Blízkém a Středním východě. Tato technika je tamním ženám známá po celá staletí. Je tomu teprve pár desetiletí, kdy její popularita vyletěla strmě nahoru také u evropských a amerických žen.

Epilaci nití můžeme využít k epilaci jakékoliv části těla, nejčastěji se však používá k odstranění chloupků na obličeji. Provádí se nití ze 100% bavlny (pro její skluznost), která smotáním a jedním jemným pohybem odstraní celou řadu chloupků i s kořínky.

Epilace nití celého obličeje je součástí Epilačního ošetření.

V případě zájmu je součástí každé péče epilace horního rtu, případně brady.

Výhody epilace nití:

  • jediný pohyb spletenou nití vytáhne obvykle celou řadu chloupků na rozdíl od pinzety, která vytáhne jen jeden
  • časem se oslabuje růst chloupků, protože chloupek se vždy vytáhne kompletně s celým kořínkem (epilace)
  • tato technika nedráždí pleť, a proto je vhodná pro citlivé typy pleti nebo pleť se sklonem k akné, které nesnesou vosk, fotodepilaci nebo depilační krémy
  • k epilaci nití není zapotřebí žádných doplňujících přípravků ani chemických látek
  • jedná se o nejhygieničtější druh epilace (nevyžaduje použití žádného přístroje, který by mohl přenášet infekci

Ještě pro úplnost: Jaký je rozdíl mezi epilací a depilací?

Při epilaci dochází k odstranění chloupků včetně kořínků. Tím se zásadně liší od depilace, kterou se odstraňují pouze viditelné části chloupků. Epilace je oblíbená pro svůj dlouhodobý efekt, takže ji není nutné opakovat tak brzy oproti holení nebo depilačnímu krému.