prodloužení řas

pexels-rodnae-productions-6724303
řasy
pexels-bruno-abdiel-11417680
pexels-elina-fairytale-3865712

prodloužení řas

Permanentní prodloužení řas metodou “řasa na řasu” je jednou z technik v prodlužování řas. Jedná se o metodu “klasik”, při které se lepí jedna řasa umělá na jednu řasu přírodní. Nejde tedy o techniku “volume”, při které se lepí na jednu řasu přírodní trs řas umělých.

Pracuji s produkty značek Smart Lashes, Emporio Lashes, a Lashes PRO, schválenými Státním zdravotním ústavem v Praze. Umělé řasy jsou vyrobeny z lehkého syntetického materiálu. Používám:

  • řasy typu cashmere v délkách 6 – 15 mm, zakřivení typu C a D a průměru 0,15 mm. Kašmírové řasy jsou jedny z nejlehčích umělých řas. Proto jsou vhodné pro ženy s velmi tenkými a slabými řasami a také pro ty,  které upřednostňují přirozený vzhled. Tyto řasy jsou v řezu speciálně tvarované do tvaru ležaté osmičky, pro lepší přilnutí k řase přírodní. Výsledný efekt je velmi jemný a přirozený.
  • nano řasy jsou vyrobeny z vysoce lesklého vlákna, což umožní výraznější výsledek než u řas kašmírových. Nano řasy používám v délkách 6 – 15 mm, zakřivení C a průměru 0,18 mm. K výrobě je využívána nejmodernější technologie, která zajišťuje vyšší přilnavost díky pórovité struktuře, aniž by byly zatěžovány přírodní řasy.

V případě zájmu lze také aplikovat kamínky nebo korálky – cena á 30 Kč.

aplikace

Po celou dobu ležíte na lehátku se zavřenýma očima. Na každé oko se aplikuje okolo 100 řas, velmi však záleží na hustotě a kvalitě řas zákaznice. Řasy se aplikují cca 1 mm od pokožky, takže je vůbec neucítíte. Při správné aplikaci dodržující postup “řasa na řasu” nemůže dojít k poškození přírodních řas.

První aplikace trvá 2 – 2,5 hodiny, cena je 1. 400 Kč. Doplnění řas je vhodné každé 3 až 4 týdny, aby byl vzhled stále perfektní. Cena za 1 hodinu lepení  je 700 Kč. Za každých dalších 15 minut je to 170 Kč.

Nejdříve je nutné důkladné očištění a omytí řas a očního okolí, následuje úprava odrostlých řas a pak teprve lepení řas nových. Tato příprava trvá 15 -20 minut a provádím ji vždy před každou aplikací řas. Na první aplikaci i doplnění byste měla přijít odlíčená. Pokud tomu tak není a jsou i řasy nalíčené, počítám za odlíčení očního okolí a řas 150 Kč. V případě, že je potřeba odstranit umělé řasy (např. od jiné stylistky) je cena 300 – 500 Kč.

Přírodní řasy se přirozeně obnovují, a to zhruba v 90 denním cyklu, a tak prodloužená umělá řasa vypadne spolu s přírodní. Vaše řasy dále rostou dle svého přirozeného cyklu i s řasou umělou. Spojení řasy přírodní s řasou umělou je pevné a neznatelné pomocí lepidla černé barvy. Je však potřeba dodržet několik důležitých kroků, viz: Pokyny pro zákaznice.

Permanentní řasy mohou být ideálním řešením pro zvláštní příležitosti, jako jsou svatby, oslavy nebo plesy. Hlavní výhodou však zůstává to, že se již nebudete muset každý den líčit řasenkou. Probudíte se s krásnými a hustými řasami. Jste v každé situaci stále upravená.

pexels-aleksandar-pasaric-2464535
pexels-efnan-ghoneam-19784726
pexels-karolina-grabowska-4210881
pexels-karolina-grabowska-6608420

POKYNY PRO ZÁKAZNICE

Před aplikací:

V předvečer aplikace je třeba řasy odlíčit a omýt mycím gelem. V den aplikace je důležité nepoužívat líčidla a krém v okolí očí nanášet velmi opatrně, aby nedošlo k zamaštění řas. Nevhodné jsou také kontaktní čočky, které je potřeba předem vyjmout.

Po aplikaci:

Prvních 24 hodin po aplikaci je naprosto nejdůležitějších pro správné vytvrzení lepidla. Vyhněte se jakékoliv páře – koupel, bazén, sauna. Pobyt ve vlhku dokáže narušit a zeslabit účinky lepidla. Důležité je také nelíčit si oči a při aplikaci krému být opatrná, aby nedošlo k potřísnění řas krémem – tuk uvolňuje lepidlo.

Po 24 hodinách už můžete řasy namočit. Řasy, spíše jejich konečky, každý den jemně pročesávejte kartáčkem k tomu určeným. Pokud bude potřeba použít řasenku, např. když už jsou umělé řasy hodně vypadané, použijte pouze řasenku určenou na umělé řasy. Řasenku i make-up v okolí očí odličujte opět přípravkem bez olejnaté složky. Existují velmi šetrná odličovadla na bázi pěny nebo vlhčené kosmetické tamponky. Doporučuji nepoužívat klasické odličovací tampony, vlákna z nich zůstávají zamotané v umělých řasách a ty pak dráždí očí.  Na odlíčení oční linky je dobré použít vatovou tyčinku. 

Nepoužívejte voděodolnou řasenku ani vyživující  bezbarvou řasenku. Řasy nebarvěte ani nepoužívejte kleštičky na řasy.

Vše potřebné k péči o prodloužené řasy je možné zakoupit v salonu.

ZE ŽIVOTA ŘAS

Pro začátek je dobré vědět, že primárním účelem řas je ochrana oka před nečistotami z okolí (prach, hmyz aj.) a také zabraňují jeho poškození. Na zdravém horním víčku máme přibližně 80 až 150 řas, na spodním je to méně, asi 70 až 80 řas, je to velmi individuální. Denně každému z nás vypadne 3 – 5 řas. Řasy samozřejmě dorůstají. Jejich růstový cyklus trvá přibližně 90 dní a má 3 fáze:

Anagenní  = růstová – dochází k růstu asi o 1,6 mm každý den a trvá asi 45 dní. Průměrně se v této fázi nachází 40% našich řas.

Katagennípřechodná – dochází k zastavení růstu a trvá okolo 30 dnů. Pokud je řasa v této fázi vytrhnuta, nezačne růst hned nová, protože folikul (kořenový váček) čeká na dokončení této fáze. Tato fáze je ideální pro lepení umělých řas, protože je přírodní řasa pevná a silná.

Telogenníklidová – dochází k pozvolnému uvolňování řasy v kořenovém váčku (folikulu), dále pak přirozenému vypadnutí řasy a následnému růstu řasy nové.

PRODLOUŽENÉ ŘASY PO SUNDÁNÍ

Mluvíme zde o cíleném mechanickém odstraňování umělých řas od řas přírodních pomocí speciálního přípravku, tzv. removeru. Tato procedura je mnohem náročnější pro folikuly (kořenové váčky) oproti přirozenému odrůstání a vypadnutí řasy.

Při odstraňování umělých řas se také uvolní několik řas přírodních a proto je vhodná jejich regenerace a péče o ně. Správná výživa je pro zdravé řasy velmi důležitá. Jezte potraviny bohaté na vitamíny A, B, C a E, které jsou (nejen) pro růst řas nezbytné. Vaše řasy budou zdravé a silné, když budou dostatečně zásobeny výživnými látkami.

Další možností nebo intenzivním doplňkem mohou být přípravky k aplikaci na pokožku s prokrvujícím efektem, jako je např.:

Ricinový olej – nanášejte ho podél linie řas, například vatovou tyčinkou, nebo použijte starý, čistý kartáček z řasenky a jemně pročesávejte řasy, přesněji jejich konečky, aby se olej nedostal do očí!

Sérum na řasy pro regeneraci a růst řas, nejen po sundání  těch permanentních. Díky svému složení jsou séra ideální pro každou ženu, která touží po delších, pevnějších a sytěji zabarvených řasách. Především jsou posíleny kořenové váčky (folikuly), ze kterých řasy vyrůstají a pak v nich déle zůstávají. To vše díky přísunu vitamínů a prokrvení.

Sérum, které Vám mohu v salonku nabídnout obsahuje tyto složky:

  • BIO peptidy – hlavní účinná látka (látka bílkovinné povahy)
  • vitamíny A, C, E – vyživují řasy i oční okolí
  • ženšenový výtažek – prokrvuje pokožku a folikuly řas

Růstový cyklus řas nijak nenarušuje, pouze ho prodlouží. Je zcela bez hormonů a léčiv. 

Mé služby můžete nabídnout i Vašim blízkým a to formou dárkového poukazu.

kontakt

Jana Strušková