wellness kosmetika

BYLINNÉ OŠETŘENÍ

Vyzkoušejte sílu a hebkost současně v čistě rostlinných přípravcích. Během ošetření Vaší pleti nabídnu to nejlepší z přírody. Dopřejeme ji třetihorní termální vodu, téměř 20 léčivých bylin, arganový olej, mandlový olej, kyselinu jantarovou a mnoho dalších výživných látek.

Ošetření je vhodné pro ženy, jež upřednostňují přípravky s vůní bylin a jejich esencí, které dokáží pleť vyživit, zklidnit a hlavně podpořit její přirozenou regeneraci.

Bylinné ošetření je součástí těchto ošetření: Bylinná péče,  Relaxační péče, Ošetření pro muže, Ošetření pro náctileté.

HYDRATAČNÍ OŠETŘENÍ

Dopřejte si intenzivní péči v kosmetickém ošetření, jež má díky kyselině hyaluronové, peptidům, lyposomům, výtažkům z rostlin a přírodním olejům, silný liftingový a vrásky vyplňující účinek. Pečuji v něm o Vaši tvář, krk i dekolt.

Všechny zmiňované látky a s nimi spousta dalších pleť sjednocují, zklidňují, zlepšují hydrataci a především její elasticitu. Ošetření je vhodné pro ženy i muže s citlivou pletí, dehydrovanou nebo unavenou.

Hydratační ošetření je součástí Hydratační péče, Liftingové péče, Nano liftingu, Ošetření ultrazvukem, Epilačního ošetření  a Ošetření pro muže De Luxe.

MASÁŽE

Ke kosmetické péči v salonu neodmyslitelně patří také kosmetické masáže. Masáž obličeje má ze všech masáží největší relaxační účinky a je tím nejpříjemnějším úkonem v kosmetice.

Uvolňující masáž obličeje

Je to kratičká masáž, ale i přes to velmi efektivní pro unavenou tvář. Jde především o zapracování arganového oleje.  Hladivý začátek masáže se pozvolna mění ve velmi příjemné hnětení kůže, přecházející v bodovou masáž celého obličeje a uší. Tato masáž je součástí Bylinné péče.

Bodová masáž hlavy

Při této masáži se zaměřuji na vlasovou část hlavy a ušní boltce bodovou technikou. Je to velmi zklidňující a uvolňující pocit, jakoby by se všechno napětí rozpustilo. Masáž je samostatně v  Hydratační péči, v Nano liftingu a v Ošetření pro muže. Jako součást delších masáží pak v Relaxační péči a Liftingové péči.

Relaxační masáž obličeje, krku a dekoltu

Masáž je tvořena několika kroky různé intenzity. Využívá se zde techniky, která je specifická citlivým sklouzáváním, třením, poštipy, poklepy a hlazením. Postupně dochází k příjemnému prokrvení pokožky i obličejového svalstva a následnému uvolnění nejen tváře, ale i mysli. Součástí masáže je také masáž ušních boltců, bodová masáž obličeje a vlasové části hlavy s následným uvolněním šíje. Tato masáž je součástí Relaxační péče.

Manuální lifting obličeje, krku a dekoltu

Manuální lifting je vlastně lymfatická masáž. Je to manuální metoda pro zpevnění a vyhlazení pleti s ihned viditelným účinkem. Masáž se po hladivém úvodu provádí nejprve na jedné polovině tváře a pak na druhé, tak jako každá lymfatická masáž. Manuální lifting velmi efektivně působí na kůži a podkoží obličeje, vyhlazuje pleť, detoxikuje a především obnovuje tok lymfy. Součástí masáže je také masáž ušních boltců, bodová masáž obličeje a vlasové části hlavy s následným uvolněním šíje. Tato masáž je součástí Liftingové péče.

NANOVLÁKENNÁ LIFTINGOVÁ MASKA

Jedná se o unikátní metodu vypínání vrásek pomocí nanovlákenné membrány, která otevírá póry pokožky a tak umožňuje průnik aktivních látek (pleťových sér) hluboko do pleti. 

Jak nanovlákna fungují:

Nanovlákenné membrány fungují jako transportní systém. Mají obrovský specifický měrný povrch a díky tomu jejich chování přesahuje standardní tkané nebo netkané textilie.

 

1. Vysoká hydratace pleti – Nanovlákenná membrána napomáhá k hydrataci pleti a zanechává vrchní vrstvu pokožky (epidermis) měkčí a pružnější. 

2. Mechanická síla – Účinek je znásoben i mechanickou silou. Při smrštění membrány dojde i k mechanickému vypnutí pleti a vyhlazení jemných vrásek (částečnému nebo úplnému).

 

Účinky nanovlákenné masky:

 • okamžitě a neinvazivně vyhlazuje vrásky
 • v případě podoční masky zmírňuje otoky a váčky pod očima
 • viditelný účinek již po jednorázové aplikaci
 • redukuje až 75 % vrásek (potvrzeno Státním zdravotním ústavem)
 • ačkoliv je výsledek viditelný okamžitě, nejvyšší efekt masky nastává po 48 hodinách a může přetrvat  3 – 4 týdny po aplikaci

Aplikace nanovlákenné liftingové masky je součástí: Hydratační péče, Liftingové péčeNano Liftingu Ošetření pro muže de luxe.

EPILACE NITÍ

Epilace nití neboli threading je technika, která je velmi rozšířena na Blízkém a Středním východu. Tato technika je tamním ženám známá po celá staletí. Je tomu teprve pár desetiletí, kdy její popularita vyletěla strmě nahoru také u evropských a amerických žen.

Epilace nití – threading

Epilaci nití můžeme využít k epilaci jakékoliv části těla, nejčastěji se však používá k odstranění chloupků na obličeji. Provádí se nití ze 100% bavlny (pro její skluznost), která smotáním a jedním jemným pohybem odstraní celou řadu chloupků i s kořínky.

Epilace nití celého obličeje je součástí Epilačního ošetření.

V případě zájmu je součástí každé péče epilace horního rtu, případně brady.

Výhody epilace nití:

 • jediný pohyb spletenou nití vytáhne obvykle celou řadu chloupků na rozdíl od pinzety, která vytáhne jen jeden
 • časem se oslabuje růst chloupků, protože chloupek se vždy vytáhne kompletně s celým kořínkem (epilace)
 • tato technika nedráždí pleť, a proto je vhodná pro citlivé typy pleti nebo pleť se sklonem k akné, které nesnesou vosk, fotodepilaci nebo depilační krémy
 • k epilaci nití není zapotřebí žádných doplňujících přípravků ani chemických látek ,pouze dezinfekce, jako prevence zanícení folikul (kořenových váčků, ze kterých chloupky vyrůstají)
 • jedná se o nejhygieničtější druh epilace (nevyžaduje použití žádného přístroje, který by mohl přenášet infekci

Ještě pro úplnost: Jaký je rozdíl mezi epilací a depilací?

Při epilaci dochází k odstranění chloupků včetně kořínků. Tím se zásadně liší od depilace, kterou se odstraňují pouze viditelné části chloupků. Epilace je oblíbená pro svůj dlouhodobý efekt, takže ji není nutné opakovat tak brzy oproti holení nebo depilačnímu krému.

 

ULTRAZVUKOVÁ ŠPACHTLE

 je kosmetický přístroj, který nám pomáhá:

 • čistit pleť do hloubky – vyčistí až 80% pórů
 • provádí peeling – odstranění odumřelých buněk
 • mikromasáž buněčného povrchu a tím dochází k vyhlazení vrásek a k rozjasnění pleti
 • zapracování (sonoforéza) výživných látek do kůže je o 60% efektivnější než ruční vmasírování
 •  není vhodná pro ošetření citlivé pleti s již popraskanými žilkami (kuperóza, rosacea)
 • čištění pleti při léčbě akné v kombinaci s vitaminem C  (dlouhodobější záležitost)Ultrazvuk je akustické vlnění jehož frekvence leží nad hranicí slyšitelnosti lidského ucha – slyšitelného zvuku, která je cca 20 kHz. Přístroj se kterým pracuji má sonickou frekvenci 28 kHz (lékařský ultrazvuk má až 3,5 MHz). Při ošetření je toto patrné jako mírná vibrace, při zapracování výživných látek může být se zvukovým doprovodem (lehké pískání).

Jaké procesy v pleti probíhají:

V kosmetice je nejdůležitější, že působením ultrazvuku se rozšiřuje mezibuněčný prostor a zplodiny látkové výměny se mohou lépe odvádět. Při odplavování dochází ke ztrátě tekutin a kožní buňky mohou znovu přijímat a hromadit vodu. Díky tomu dochází k viditelným výsledkům při ošetření. Vlivem ultrazvuku se také normalizuje tvorba kožního mazu. Teplo a mikromasáž působí na roztahování cév a posilují tak zásobování buněk i proces látkové výměny v nich.

Co čekat po Ošetření ultrazvukovou špachtlí ?

 • celkové omlazení
 • lifting a hydrataci
 • projasnění pleti

Důležité je znát i kontraindikace…

Ošetření provádím jen na zdravé pleti. Nikdy při srdečních onemocněních, těhotenství, onkologických onemocněních, onemocnění štítné žlázy nebo poruchách krevního oběhu, ale ani při známkách kuperózy – viditelné žilky v obličeji.  

 

Představení kosmetických značek ENERGY a NAFIGATE , se kterými pracuji.